wz

Malá Fatra 2002

• Strečno • Hřebenovka • Štafanová • Diery • Strečno1 • Martincké Hole •

    Ve středu ráno nás neprobudilo nic jiného než slunce. Chtěli jsme vyrazit brzo, kvůli ochranářům, ale stejně se nám to nepovedlo a náš standard - jedenáctá - se zase vydařil. No prostě jsme si museli užít to sluníčko. Načepovali jsme vodu u studánky a dali se na cestu směr Velký  Kriváň. V sedlu Bublen jsme se ale rozdělili. Línější část naší sestavy si odpustila výstup na Velký Kriváň a obešla ho spodem po vrstevnici přímo k lanovce. A tak jsme Já, Vodra, Švára a Veverka vyrazili nahoru ve čtyřech. Byli jsme opravdu rozčarováni z místního turistického ruchu. Za poslední dva dni jsme potkali asi 10 lidí a tady jich byla snad stovka. No jo, lanovka dělá divy.
Po chvilce jsme se sešli s ostatními  u lanovky, dali jsme pauzu a vyrazili dolů. Teď už línějších přibilo a tak jsme kromě Vodry a Šváry jeli všichni lanovkou.


Odpočinek u studánky

Na Velkém Kriváni

Souboj foťáků

Odpočinek pod lanovkou

    Dole jsme počkali na ty dva odvážlivce, zapili to pivkem, džukinou a kafem, a ještě jsme stihli naškrábnout pár pohledů. Netrvalo dlouho a dorazili i oni. Litovali, že nejeli s námi. Teď jsme se vydali po silnici do vesničky Terchová - Štefanová. Cesta docela šla. Bylo to po silnici pořád z kopce a jen mě trošku mrzelo, že co jsme šlapali den nahoru, jsme ujeli za 10 minu dolů. 


Cestou od lanovky

Hledáme spaní

    Ve Štefanové jsme dali gáblík v a šli najít nějaké místo na spaní. Našli jsme takovou mokřinu na břehu říčky a protože nebylo nic lepšího, tak jsme tu taky zůstali. Postavili jsme bivaky ze strachu před deštěm a udělali příjemnou očistu v potoce. Večer jsme společně vyrazili na pivko, ale s překvapením jsme zjistili, že všude zavírají v deset a tak jsme stihli pouze jedno rychlé a hajdy do pelíšku.


Velký Rozsutec v podvečer